Google ADS Nedir? Nasıl Kullanılır?
Google ADS Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google ADS Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google ADS Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Google ADS, sanal dünyada AdWords olarak bilinen bir araçtır. İş dünyasında aktif olarak rol alan firmalar internet üzerinden gerekli başarıyı sağlamak için AdWords ağını kullanır. AdWords kullanılarak, internet üzerinde Google arama sıralamasında reklamların diğer kullanıcılara ulaştırılması sağlanır.  Dijital dünyada online pazarlama sistemlerinde firmalara başarıyı getirmeye yarayan oldukça önemli bir araçtır.  Buna karşılık Google da dijital dünyanın en fazla reklam geliri getirisini sağlayan araçtır. Bu nedenle başarılı bir reklam çalışmasının en önemli adımı, AdWords reklamlarından geçer. Google buğun 1 milyarı aşan aktif kullanıcısı sayısına sahiptir. Bölesine büyük bir ağda firmaların kullanacağı doğru bir AdWords planlaması, her firmanın hayali olan başarıyı kısa sürede elde etmesini sağlar.

AdWords Nasıl Çalışır?

AdWords aracını kullanmak oldukça basittir. Tek amaç reklam olduğundan firmalar daha çok satış rakamlarına sahip olmak ve kullanıcı kitlesini olabildiğince geniş tutmak için AdWords’ü tercih eder.  AdWords sisteminin kullanıcılara sağladığı belki de en büyük kolaylık, bu reklam sürecinin her bir aşamasının en ince detayına kadar işletme sahibi tarafından görünür olabilmesidir. Adwords reklamlarını kullanan firmalar, sürecin her bir aşamasında ne kadar kullanıcıya hâkim olduklarını ve satış rakamlarının hangi noktalara ulaştığını anlık olarak görebilirler.

Google ADS Aracının SEO ile Uyumu

Google ADS sistemini tam anlamı ile kullanmak ve yüzde yüz fayda elde etmek için SEO sistemi ile de uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir. SEO olmadan yapılan AdWords aracının sonuçları istenilen başarıyı sağlamaz. Tam uyumu tercih edilecek bir çalışmanın ardından istenilen başarının elde edilmesi hayal değildir.

 

Google Ads çalışması

İlk Adımda Google Hesabı Açmak Gerekir

AdWords aracını kullanabilmek için ilk adımda bir Google hesabına sahip olmak gerekmektedir. Şirket ya da kişilerin sahip olacakları kişisel bir Google hesabı, ayrıcalıklı fırsatların kapısını kolayca aralamak için yeterlidir. Reklam için gerekli hesap Google üzerinden alınır ve işlemlere başlanır.  Google hesabı açarken herhangi bir Gmail hesabı ile entegre sisteminin bulunmayışı bu aşamada kullanıcıları oldukça rahatlatan bir durumdur. Farklı bir mail adresi üzerinden de Google hesabı oluşturmak ve kullanmak mümkündür.

Anahtar Kelime Sürecinde Dikkat Önemlidir

Google hesabı üzerinden yapılacak etkili bir anahtar sistemi başarının en önemli ipucudur. Reklam oluşturmak için anahtar kelime tercihine dair fikir sahibi olmak gerekir. Kampanyaya uyum sağlayacak ve en kapsamlı şekilde kampanyayı temsil edebilecek olan kelimeler anahtar olarak kullanılmaya uygundur. Bu aşamada rakiplerin de düşünceleri önem taşır. Yani rakiplerin kullanacağı anahtar kelimeler de göz önüne alınmalı ve en doğru kelimeye karar verilmelidir.

Reklam Metni ve Yapılandırma Ayarları ile ADS Hazır Olur

Son aşamada genel ayarların yapılması gerekir. Reklama dair gereken bütün bilgiler ve reklam metni başarılı bir şekilde eklendikten sonra Google AdWords ile kazanmaya başlamak da mümkün olur.

 

Tüm bu işlemleri profesyonel bir Google Reklam Hizmeti ile almak istiyorsanız Aetheria Medya sizler için en iyi dönüşümü sağlayacak reklamlarınızı oluşturacaktır!