Facebook Business Manager Nedir?
Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager Nedir?

Dijital pazarlara girişler son yıllarda oldukça fazlalaşma göstermektedir. Hemen hemen her kurum, firma ve ya işletme sahibi dijital reklamcılık alanında ilerlemiştir. Facebook reklamlarının da yönetilebilecek bir yeri olan Business Manager, reklam veren kişilerin Facebook pazarlama süreçlerinde yönetilmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Facebook üzerindeki tüm pazarlama araçları ortak bir şekilde ve ortak bir yerden yönetilebilir. Son yıllarda oldukça yaygınlaşan bu sisteme geçmişte Facebook reklamları kullanmayan kişiler için önemsizdi. Ancak gelişen teknoloji ve dijital dünyanın her geçen gün modern bir ilerleme kaydetmesinden dolayı sistem farklılık gösterdi ve herkes tarafından tercih edilir hale gelmeye başladı.

Facebook Business Manager Nasıl Ortaya Çıktı?

Facebook’un ortaya çıkışı tüm sosyal medya hesaplarından çok eskiye dayandığı için kendini her alanda yenileme olayına geçmektedir. İnsanlar önceden Facebook reklamlarına çok fazla önem vermezken şimdilerde gelişen sistemler sayesinde her zaman erişimi sağlanabilir olmaya başlamıştır. Zamanla Facebook kullanımları arttığı için, reklam çeşitleri de o kadar fazlalaştı. Bu karmaşanın önüne geçmek isteyen yönetim ise daha esnek bir yönetim şekline geçmeye karar vermiştir. Bu alanda bu zamanda ortaya çıkan bu sistemi aynı reklam üzerinden farklı birçok kişi yönetebilir hale gelmiştir. Aynı panel üzerinden bireysel reklamlara da erişimi kolaylıkla sistem sayesinde sağlanabilir hale gelmiştir.

 

facebook business manager nasıl kullanılır

Neden Facebook Business Manager Kullanmak Gerekir?

Her alanda kolaylık sağlandığı gibi bu alanda da olumlu birçok taraf bulunmaktadır. Facebook yöneticileri 2018’in sonundan itibaren reklam kullanıcılarına bu özelliği kullanmaları mecburiyeti getirmiştir. Özellikle son yıllarda güvenilirlik açısından da oldukça fazla öneme sahip olan bu sistemle birlikte sahte reklam durumlarından da kaçınılmaya başlandı.  Kişisel olarak kullanılan hesaplar üzerinden asılsız yapılan reklamlar yüzünden oluşan virüs gibi belli durumlar karşısında Facebook bir çeşit önlem alma yoluna bu şekilde gitmeye başlamıştır. Bunların yanında hızlı teknik destek alma durumu da bu sistemi kullanırken yararlanılan şeyler arasındadır. Hiçbir ücret ödemeden bu işlemin uygulanması sağlandığı için hemen hemen herkesin reklam vermeden önce yapması gerekenler arasındadır.

Facebook Business Manager Nasıl Kurulur?

Hemen hemen herkesin bir Facebook adresi vardır. Sisteme bilindik ad ve şifrenizle girdikten sonra Business. Facebook adresine girerek bu işlemden yararlanmak için başvuru yapmaktasınız.  İşletme adı girildikten sonra şirket e postası yazılır. Daha sonrasında gelen ekranda işletme bilgileri bulunmaktadır. Bu alanları da doldurduktan sonra kaydolunur. Sonrasında ise bir işletme hesabı oluşturulur ve bu adımlar takip edilerek Facebook Business Manager sistemi devreye girmiş olur. Siber güvenlik açısından oldukça sıkıntı yaşayan en öncelikli Facebook olduğu için de sistem yöneticileri bir çeşit önlem alma yoluna girer ve bu program bu açıdan oldukça mantıklı bir seçenek de olmaktadır.

 

Firmanız için Facebook Reklamları Hizmeti almak isterseniz Aetheria Medya ile iletişime geçebilir, tüm bu süreçler için profesyonel destek alabilirsiniz.